Minu teekond personaalse assistendini

Olen oma klientide (nii era- kui ärikliendid) reisikorralduse, igapäevaste asjaajamiste, viimase hetke palvetega, samuti ka erakorraliste olukordade lahendamistega tegelenud juba mitmeid aastaid.

Mul on olnud väga mitmekülgne ja põnev tööalane elu, kus olen õppinud palju ning omandatud kogemused olen pööranud tugevusteks mille läbi pakungi täna reisikorraldaja ja personaalse assistendi teenust kõige nõudlikumale ja diskreetsust hindavale kliendile.

Mind leiavad ja minuni jõuavad kliendid peamiselt soovituste põhiselt ning pean seda väga oluliseks just kliendi positsioonilt vaadatuna. See on kliendile väga hea teenuse garantii ja usaldusväärse koostöö algus mõlemal suunal.

Oman kogemust klienditeeninduses, rahvusvahelises meediaagentuuris, kinnipidamisasutuses, rahvusvahelises jaekaubandusketis ning reisikorralduses.

Alustasin oma tõsisemat nn tööalast teekonda, nagu enamus noored, töötades restoranis ettekandajana. See töökoht andis mulle väga head ja tugevad arusaamad kliendisuhtlusest-ja klienditeenindusest nn juure tasandil. Usun, et sellest kogemusest sai mulle väga head baasteadmised klienditeenindusest ja -suhtluses ehk tugev vundament mis kannab täna igas olukorras.

Järgmine oluliseim töökoht kogemuse mõttes oli rahvusvahelises meediaagenturis kontori juhatajana, kus sain väga hea kogemuse ja teadmised töötamaks erinevate väga tugevate isiksustega.

Mingil ajal oma elus tekkis mul soov omandada ja kogeda midagi täiesti uut! Selle mõtte ajendil kandideerisin tööle Harku Naistevanglasse personalipeaspetsialistiks. See oli  väga arendav kogemus ja nii mõnedki elukomponendid said võibolla natuke testsuguse tähenduse, veelgi väärtuslikuma tähenduse. Ühtlasi sain ma ka väga head teadmised ja kogemused riigiettevõttes töötamisel, seadusandlusest ja sellega töötamisest.

personaalassistent

Töötades Marks & Spencer Rocca al Mare kaupluse juhatajana ning hiljem ka Kristiine kaupluse juhatajana sain ma kogemuse milles oli korraga vaja tegeleda ülimitme asjaga sh ka väga erinevate inimestega- nii tausta, harjumuste kui rahvuse poolest. See periood andis väga hea ajaplaneerimise oskuse ning julguse kindlaks jääda endale, oma otsustele ja valikutele.

Olen õnnelik, et tänu oma väga heale sõbrannale on elu mind viinud turismisektorisse – nii saan oma reisikirge veidi teisel kujul realiseerida. Reisikorralduses olen ma tegev paralleelselt siiani – mulle ja mu ärikaaslasele kuulub reisikorraldusteenust pakkuv ettevõte Baltic Luxury. Tegeleme peamiselt sissetulevatele klientidele eksklusiivsete elamuste pakkumisega Baltikumis, aga ka mujal.

Tegelikult kujuneski personaalassistendi teenus välja lõplikult just reisiettevõtte klientide vajadustest – kliendid hakkasid pöörduma minu poole üha enam ka muude soovide ja küsimustega. Olen korraldanud mitu aastat privaatset balli ühele eksklusiivsele klubile, olnud abiks soolaleiva peo korraldamisel kuhu saabusid külalised ka erinevatest välisriikidest või leidnud kliendile sobiva rendikorteri.

Kuna usalduslik ja diskreetne suhe oli klientidega loodud hakkasid kliendid pöörduma aina enam ja enam ka muude soovide ja ootustega. Kas oli siis tegemist igapäevaste jooksvate teemadega tegelemine ettevõtte toetamiseks, privaatse ürituse korraldamisega eksklusiivsele klubile, või hoopis erakliendi perekonna elukorralduslike küsimustega tegelemine siis sellest kasvaski välja PA Erika Sõstra Sinu Personaalne Assistent mis pakub personaalse reisikorraldaja ja personaalassistendi teenuseid nii erakliendile kui ka ärikliendile.

Mind tuntakse põhjaliku, järjekindla ja õiglase meele poolest. See on mind viinud ka erinevatesse vabatahtlikesse rollidesse, mis aitavad neid omadusi parimal moel rakendada – olen olnud kooli Vanematekogu esinaine ning oma koduküla külavanem.

Olen abielus ja mul on tütar. Minu pere on mulle kõige tähtsam, aga tähtsad on ka sõbrad ja suhtlusvõrgustik, kellega  suhtlemine lisab elule mitmeid toredaid värve. Mulle meeldib väga suhelda kuid kindlasti aga ei püüa ma kõikidele meeldida või meele järele olla – on üks tore ütlemine, millega nõustun täielikult: „Kui püüad kõikidele meele järgi olla, siis vähemalt üks inimene on ikka õnnetu – ja see oled Sina ise.“